Jūs lankotės egzistuojančiame unikalaus turinio tinklalapyje. Skaitykite, jeigu neskaityti negalite.

2016 m. gegužės 10 d.

Kalafiorų anatomija

Įsivaizduokite, kad jums per stogą į kambarius ima lašėti vanduo, kas dieną įkyriai varvėti per lubas ir kambarių sienas, per jūsų nervų ląsteles, tekėti į kantrybės kibirus. Ilgainiui nuo drėgmės atšoka vidaus apdaila, ima byrėti tinkas, kartu su jumis apsigyvena pelėsinės kultūros.

Ir štai vieną dieną persipildo jūsų kantrybės kibirai, kuriuos jūs metų metus kantriai išpildavote į vonią. Lietaus vanduo užlieja jūsų kilimus, prasiskverbia pro linoleumo plyšius ir ima sunktis į grindinį. Tuomet jus prarauna ir jūs imatės veikti: organizuojate užpiltų kambarių bendraminčių akcijas prieš bet kokius stogus ir bet kokius lietaus vandenis, su grupele likimo seserų ir brolių kreipiatės į Aplinkos ministeriją su prašymu sustabdyti šitą netvarką, agituojate tautą sukilti prieš lietų, užversti Hidrometeorologijos tarnybą skundais dėl netinkamo oro, keliaujate gyventi į palapines ir skelbiate bado akcijas, inicijuojate kaliošų ir lietsargių nepirkimo iniciatyvas, grasinate kreiptis į Strasbūrą dėl jūsų teisės į lietaus nebuvimą nepaisymo, balsuojate už partiją, kuri jums žada kadenciją be lietaus ir vykdote kitas nežinau, ką daryt, bet kažką daryt reikia* akcijas.

Jūs taip nesielgtumėte, pagalvojot? Teisingai, vadinasi tekstas nėra apie jus. Tai apie tuos agoniją tarp kalafiorų prekybos centruose patiriančiuosius, kurie nemato net savo nosies, kuriems sumažinus kalafiorų kainas vėl imtų šviesti saulytė galvose ir tos saulytės vedini jie vėl priimtų iki skausmo kvailus (arba kvailai skausmingus) sprendimus balsavimo kabinose. Vėliau tų balsavimų pasekmės kalafiorų agonijoje skęstantiesiems ima siūlyti elektorato proto negalią atspindinčius sprendimus, pavyzdžiui, sumažinti kalafiorams taikytiną PVM (iš tiesų, toks sprendimas ilgainiui taptų naudingu tik kalafiorų pardavėjams**, tačiau tiek to, nesigilinkite, vargo bitelės jūs, tie, kurie dalyvaus proto brolių inicijuojamoje tualetinio popieriaus nepirkimo ir į prekybos centrus nėjimo akcijoje***, už tai jūsų išrinktieji jus nuoširdžiai pasveikins) arba imti reguliuoti kalafiorų kainas įstatymo lygiu (ir čia ne bajeris). Kiti gali pradėti dalinti kalafiorus nemokamai (Žemės ūkio ministerijos kiemas – tinkamiausia tokio labdaros būrelio veiklos vieta; tokiam būreliui pasiūlyčiau paįvairinti saviveiklą šokių rateliais aplink kalafiorų laužus ir lietuvių liaudies dainomis apie daržoves ir kitus žmones).

Daržovės, kurių galvose neveikia priežasties–pasekmės ryšių sąsajos, negali suprasti, kad per stogą varva todėl, kad daugiau kaip dvidešimt metų jo tinkamai neprižiūrėjo ir neremontavo. Todėl nereikia kovoti su lietumi, reikia surasti ir išspręsti vandens varvėjimo priežastį – sutaisyti stogą. 

Tikriausiai reikės ilgai taupyti remontui ir ilgai remontuot, bet tai bene racionaliausiais problemos sprendimo būdas.

Į prekybos centrus per šitą kvailą akciją neis ir tie, kuriems buvo visai neįdomus, pavyzdžiui, Žalgirio stadiono likimas, kurie niekada nesusimąstė skelbti boikoto avulio daugiabučiams, kurie neprotestavo prieš prekybos centrų statybas miestų centruose, kurie nesugeba vienu proto aktu aprėpti situacijos. Neis ir tie, kurie, sumažinus kalafiorų kainas, vėl bus laimingesni ir tylesni. Jie, tikriausiai, neturės duonos ir žaidimų tiek, kiek geidžia, tačiau tiek, kiek gauna, jiems pakaks, kad toliau tylėtų ir vėl vakarais įniktų į savo skurdžią (aš čia ne apie pinigus) buitį ir sielą. Toks situacijos sprendimas prilygsta kibiro pastatymui po skyle lubose. Tik šį kartą ne kantrybės, o įprasto kibiro, kuris buvo pirktas už didesnę kainą, nes statistikos departamentas meluoja. O gal jūs tiesiog per daug ėdat, geriat ir per mažai galvojat?****


* Jeigu jūs manote, kad tokios akcijos yra savaiminis gėris dėl pilietinio bendrumo jausmo ir geriau yra kažką daryti, negu nedaryti nieko, tada galiu patarti stoti į klonio gatvių būrelius, asociaciją Neskiepyk vaiko ir visokias kitas gudobelių tinktūrų arba nežinaukądaraubetdarau draugijas. Jums taip pat turėtų patikti vienkartiniai šokimekartunuostogo sambūriai, nes jie irgi skatina bendruomeniškumo jausmą. 

** Kodėl PVM mažinimas, o ne, pavyzdžiui, NPD didinimas? Kodėl kalafiorams, mėsai ar dar kokiems saldainiams, o ne kitai prekių grupei ir kas tą grupę parenka? Kas užtikrins, kad sumažintas PVM nenuguls prekybininkų sąskaitose? Dar pasakykite man, kad tikite L. Graužinienės paskaitėle apie verslo etiką, bl@t. 

*** Mielai pasinaudočiau proga apsipirkti be eilių, tačiau jau seniai naudojuosi elektronine Barbora. Kiti galės bėgt į maximas iš karto po boikoto ir užsipirkt su kaupu, ko pritrūko, nes akcija TOKIOS NUOLAIDOS tuo pasirūpins. 

**** Jeigu daugiau galvoti jums nesigauna, tai gal bent padirbėkit su savo humoro jausmu? Nuo to gyventi jums nebus geriau, tačiau garantuoju linksmiau bus.

Komentarų nėra :

Rašyti komentarą