Jūs lankotės egzistuojančiame unikalaus turinio tinklalapyje. Skaitykite, jeigu neskaityti negalite.

Apie mane


- Gal malonėtumėte  pasakyti, kuriuo keliu man toliau eiti? – paklausė Alisa.
- Tai labai priklauso nuo to, kur tu nori pakliūti, atsakė Katinas.
- Man nelabai svarbu, kur... – atsakė Alisa.
- Tuomet nelabai svarbu ir tai, kuriuo keliu tu eisi, atsakė jai Katinas.

Lewis Carroll, „Alisa Stebuklų šalyje“


Pavojingi yra tie, kuriems nesvarbu, kuriuo keliu eiti. Taip pat ir tie, kurie keliauja egoistiško savininkiškumo, agresijos, naudos troškimo, tuštybės, baimės, nemąstymo, skandinimosi buityje klystkeliais. Už juos pavojingesni tik stovintieji vietoje. Tai tūnojimas tamsiausiame savo sąmonės užkaboryje. Tačiau kelias sugrįžti yra visada.

Man svarbu. Ir aš renkuosi žmogiškumo kelią. Šis kelias vadinasi „Visada elkis taip, kaip norėtumei, kad su tavimi būtų pasielgta“.

Labiau noriu būti, ne turėti. Labiau mėgstu duoti, ne imti. Neieškau atsakymų kelio gale, nes pats kelias ir yra atsakymas, kuris yra ne daugiau svarbus už paties klausimo radimą ir suvokimą. Gyvenu čia ir dabar, ne vakar, ne rytoj ir ne kažkur anapus.

Mėgstu gerą kavą. Juodą, stiprią. Tokią su charakteriu. Mėgstu būti apie tylą, klausyti, kaip nuo viksvos rieda ryto rūko lašas. Myliu vasaros rytus, kai rasa nuo žolės dar nepabėgusi būna. Ir žiemos vakarus kartais myliu. Ypač tada, kai namuose pakvimpa šiltu jaukumu. Mėgstu suleisti dantis į žalias alyvuoges ir panardinti pirštus į plaukus. Tačiau labiausiai mėgstu tas nepaprastai paprastas akimirkas, kai pajunti, kaip yra gera būti.

Savo tinklaraštyje rašau sau ir jums. Kada noriu, kaip noriu ir ką noriu. Tarsi į paraštes senų knygų, kurių kvapas man labai patinka.


Rūta Survilaitė
margosparastes@gmail.com
 

4 komentarai :

 1. Sveiki, Rūta. Atradau Margas paraštes vakar, tai skaitau ir skaitau, negaliu sustoti. Esu maloniai nustebusi, kokios artimos Jūsų mintys, įžvalgos manosioms. Ačiū, kad rašote. Sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rima, man malonu, kad atradote. Bendraminčių daug neturiu, taigi man dvigubai malonu. Ačiū, kad skaitote.

   Panaikinti
 2. Labas vakaras Rūta.Apie perskaitytus tekstus:viešpatie,ką aš veikiau naktį iš sekmadienio į antradienį? Skaičiau "margas paraštes"!...ir dar skaitysiu! Kas aš? Pagal Zodiaką-aš vėžys,bet kaip norėčiau turėti keturis sparnelius...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Džiaugiuosi, Gediminai, kad jums naktis iš sekmadienio į antradienį neprailgo :)

   Panaikinti