Jūs lankotės egzistuojančiame unikalaus turinio tinklalapyje. Skaitykite, jeigu neskaityti negalite.

Apie ne mane


Lietuviškų tinklaraščių erdvė – sąlyginai nedidelė. Ežeras gali būti mažas, tačiau gilus. Tekstas, atimdamas skaitytojo laiką, turi kažką duoti, kad nesijaustume praradę. Kartais užtenka tik gero turinio. Kartais turinio gali arba nori nepastebėti dėl aikčioti verčiančios formos. Idealiu atveju, norėtųsi mėgautis į kokybišką formą sudėtu turiniu, tačiau kartais neieškome nei vieno, nei kito.

Čia pateikiu rinktines nuorodas į lietuviškus tinklaraščius. Sąrašas gali būti ne nuolat pildomas. Nuorodos yra ir bus pateikiamos nesisteminant, nesilaikant jokios abėcėlinės, reikšmingumo arba dar kitos eiliškumo tvarkos, išskyrus tvarką mano galvoje. Tinklaraščiai nebūtinai yra verti jūsų dėmesio. Jie yra rinktiniai todėl, kad aš juos parinkau.

Prierašai prie nuorodų nebūtinai turi sutapti su jūsų tikrove.

 • Rokiškiui Rabinovičiui interneto nereikia, nes jis yra internetas. Žmonės jam neša pinigus ir sako, kad jį originalo kalba skaito pati Angela Merkel. Ką jis rašo ta originalo kalba, aš nesuprantu, bet toks jausmas, kad rašo teisingai, protingai ir mūsų nuomonės dažniausiai sutampa. Kartą Vytautas Kernagis taikliai apibūdino kareivį Šveiką. Manau, tai labai tinka Rokiškiui: „pasakydavo taip, tarsi nieko ypatingo, bet taip tik iš pirmo žvilgsnio“.
 • XM'as man iki šiol yra vienas dailiausių automobilių. Grumlinas vertas paminėjimo ne dėl mano sentimentų hidraulinei pakabai, bet dėl savo taiklių pastebėjimų.
 • Tęsiant automobilių temą, yra tokia užsidraivinus mergina Dina. Nesuprantu, kodėl ji kartais parašo apie visokius kremukus, tačiau vieną dieną ji gali pavirsti rimtu keturračiu su daug arklio jėgų. Mano dėmesį patraukė dėl peliuko. Tai man įsiminė. Ne, ne peliukas, bet gero žmogaus gera širdis. Todėl Dina yra ir bus šiame sąraše.
 • Jeigu ieškote praturtinančių tekstų, ne kokių išbandžiaušampūniuką, vakarpabėgošuniukas, nusipirkaupaltuką beverčių klejonių, tai skaitykite Violetą ir dėkokite jai, kad rašo. Nedažnas atvejis lietuviškų tinklaraščių erdvėje – protinga moteris protingoms moterims. Ponia Violeta tikrai turi, ką pasakyti.
 • šis tas apie šį tą   po kukliu pavadinimu slepiasi galingas dėdė Tekstas, kuris apie tekstus ir literatūrą išmano tiek daug, kad ne kiekvienas galėtų su p. Virginijumi Gasiliūnu diskutuoti. Kartais atrodo, kad dėdė Tekstas analizuoja viską, kas parašyta, ypač, jei tai parašyta kažkada seniai labai seniai ir mums atrodo tik smulkmenos, kurios iš tiesų tokios nėra.
 • Andrius Užkalnis - fotografas, taip puikiai valdantis teksto formą, kad turinys tampa ne tokiu svarbiu. Niekas jo neskaito, kaip ir niekas nežiūri teliko. Todėl jo čia neminėsiu. Jeigu Užkalnis dainuotų, tai aš jo klausyčiau.
 • common sense - labai business-minded vyrukai juodais kostiumais. Informacijos lobynai apie visokius verslo optimizavimus.
 • Beatos virtuvė pavirto į Beatos parduotuvę, pastebėjote? Ne, tai nėra blogai. Verslas yra gerai. Beata – tai moteris–variklis, tai maisto fėja (o gal maisto kombainas?). Beata yra tokia pozityvi ir visur spėjanti gerietė, kad negaliu pykti net už „baltą“ mišrainę antrajame jos žurnalo numeryje. Pati esu šiek tiek virš žemės skrajojanti lėtapėdė ir estetė, todėl, kai noriu, kad visi mano kulinariniai lūkesčiai būtų išpildyti, mėgaujuosi Nidos virtuve. Pačius rimčiausius tekstus apie maistą lietuvių kalba rašo maisto programeris ir fantastas Giedrius Vilpišauskas. Juos skaityti yra būtina.
 • Nereikia dėtis, kad tuštinamės vaivorykštėmis, kad vien tik medituojame, levituojame ir mintame visokiomis la mana mėlynojo sūrio mirkale. Paprastos dienos ir buitis tai nebūtinai prasta kasdienybė. Apie puikų naminį maistą, remontus, renovacijas, keliones ir kitus dienų atradimus ir pavarymus per dienas labai paprastai ir labai neprastai pasakoja ponas Darius iš Trakų (siūlau atkreipti dėmesį į kibinų receptą).

4 komentarai :

 1. Dėkoju už nuorodą! Malonu :) Aš, savo ruoštu, pas save tarp draugiškų nuorodų patalpinau nuorodą į Jūsų tinklaraštį. Įdomiai rašote. Jau skaitau :) Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrai nereikia dėkoti, p. Dariau. Šioje skiltyje paminėti tie, kurie patys verti padėkų.
   Ačiū už draugiškumą :) Labai malonu, kad užsukote.

   Panaikinti
 2. Ačiū už protingą moterį protingoms moterims.
  Pamaloninta ir paskatinta,
  V.

  AtsakytiPanaikinti